Oznamy

Není postava jako postava

7. listopadu 2013 v 17:30 | Aynarra Tulrgar
Rozhodla jsem se, že zde budu publikovat i své vymyšlené postavy a to nejen k povídkám. Asi to zní složitě, ale opak je pravdou. Jak bych to tedy měla vysvětlit? Dříve jsem dost hrála textové RPG hry (a taky jsem měla možnost jich pár vést a tvořit), což je mimochodem skvělá věc, jak se zlepšit v psaní. Jenže to obnáší i fakt, že si každý hráč musí založit svou originální postavu. Žádné kopírování již vytvořených postav, či postav z knih. Žádné kopírování jmen z knih, takže žádny Harry Potter nebo Gandalf.

Musíte jí vymyslet jméno, věk, datum narození atd... Ale musíte ji také popsat jak vzhledově, tak i charakterově. Vymýšlení minulosti už je mnohdy třešnička na dortu. Jenom dá vždy nejvíc zabrat.
A jelikož se v poslední době (tak 2 roky zpátky) s rpg hrami roztrhl pytel a až do teď je jich spoustu, mám také spoustu (no dobře, ne zase tak hodně) postav, které jsem sepsala. A i když už za ně třeba nehraju, jejich profily mám uložené stále. Někdy mě totiž inspirují k psaní, ale to už je jiná pohádka…

A protože tady chci mít i profily postav (až je napíšu) k povídkám, musela jsem je nějak oddělit. Takže, jak poznáte, že se jedná o povídkovou postavu nebo o postavu momentálně "volně" žijící v mém malém pohádkovém vesmíru? Volné postavy budou publikovány do rubriky Ostatní postavy a ten zbytek bude vždy přidelen k názvu povídky, do které patří. Takže třeba Arlyla-postavy. Proč? Protože je tady prostě chci mít. Strávila jsem nad nimi docela dost času, k některým jsem si vytvořila i určitý vztah (jo, zní to divně, já vím -.-) po dobu hry a ráda vzpomínám na to, co jsem s nimi odehrála.

Nevím proč, ale mnohem lépe se mi hrálo (ano, hrálo, nyní již nejsem tak aktivní, protože na to nemám čas) s mužskými postavami, než s těmi ženskými. První postava byla ženská, ale vyklubala se z ní hrozná Mary Sue. Jo, bylo to i tím, že jsem se učila, jak sepsat postavu, ale taky, jak za ni hrát. No co, každý jsme nějak začínali… A tak, když hra skončila a já přemýšlela, kde hrát a za koho dál, volba padla na mužskou postavu. Nejdříve to nebylo snadné, ale lehce jsem si zvykla a taky to byla větší zábava. Postupně se mé mužské postavy "zdokonalovaly" v tom ohledu, že se stávali více a více zvrhlejší. Vyvíjeli se a mě to prostě sedlo. Možná to zní morbidně, ale byla sranda hrát za notorického alkoholika, který pracuje s londýnským podsvětím a dělá dealera.. A další postavy. Jsou různé a mají různé charaktery, ale jsou to prostě moji miláčkové :D

Tak jo, omlouvám se za výkec, ale přišlo mi hloupé zde publikovat postavy bez jakéhokoliv vysvětlení.

 
 

Reklama