Něco kresleného

Orel bělohlavý (lehce za hranicí reality)

19. září 2014 v 19:12 | Aynarra Tulrgar
A tak jsem si dneska opět kreslila, čmárala, sketchovala… to je fuk… Uzmula jsem své drahé sestře novou pentelku, kterou si včera koupila, a dala jsem se do kreslení. Nejdříve jsem nevěděla, co bude mou dnešní objetí, ale nakonec to byl zase orel. Tentokrát však bělohlavý.

Není to nic světoborného. Pár tahů pentelkou, ale zase jsem zkusila něco jiného. Pentelka tomu dala jiný rozměr a tak…

A tak jsem za zvuků coveru Into the West od Petera Hollense, dala do kreslení (bože, jo, poslouchám to stále dokola. I love it.) Šlo to tak nějak samo. Na to, že jsem nevěděla, jak si počnu s peřím, jsem to potom nějak vykoumala… Zase jenom tahy doleva a doprava a co z toho může vzniknout. Vážně, ale vážně se mám ještě co učit… Času dost.

No a možná se ptáte nebo si klepe na čelo, proč je to v tématu týdne Za hranicí reality. To proto, že pan Bělohlavý orel je tak trochu víc za hranicí reality. Ve srovnání s fotkou určitě. Chvilku jsem i přemýšlela, že bych se tvářila, že je to havran, ale ti zase mají jiný zobák a tak vůbec… Takže prstě orel. Jenom ne tak úplně.

Celé tohle "něco" trvalo asi hodinku. Potřebovala jsem se něčím zabavit, než se mi nainstaluje LOL a taky vypnout a nepřemýšlet. Což se povedlo...

Za kvalitu té fotky se vážně omlouvám. Nemohla jsem se domluvit s Karlem (foťák)Jak vypadá originál/fotka, se můžete podívat tady.

Orel skalní

18. září 2014 v 21:55 | Aynarra Tulrgar
- Peter Holens - Into the West -


Okay, tak jsem si zase kreslila a zase z toho něco vylezlo. Kreslila jsem dnes to konkrétně Orla sklaního. Protože jsem měla volno a neměla jsem do čeho píchnout. Dlouho jsem hledala, co bych nakreslila, až mi do rány přišel tady pan Orel... Dal mi pěkně zabrat. Hlavně začátek. Ke konci se mi už nedařilo dosáhnout toho, čeho jsem chtěla a tak už jsem s jela to svoje....

Trvalo to +- 4 hodiny (aspoň podle playlistu, který jsem si dávala z youtube). No a to spodní "peří" je tam už jenom proto abych to nějak zakončila. Křídlo budu možná ještě dodělávat.
Celé je to takové divné a pohnuté. Žel, vidím to až teď, když už nekreslím... Oči jinak, zobák jinak, peří jinak... Všechno špatně -_- Nicméně, účel to splnilo. Na chvilku jsem vypnula a přesunula se z reality do prázdna. Žádné myšlenky, nic... Jenom tužka a papír


Labrador's eye study

15. září 2014 v 15:17 | Aynarra Tulrgar
Troufám si tvrdit, že léto bylo plodné (aspoň) vůči mé kreativní dušičce, když už ne té literární. Kreslila jsem víc než kdy jindy a občas z toho taky něco kloudného vylezlo. Zkoušela jsem různé techniky. Tužka, pastelky, tuš, sestřin starý tablet na kreslení v pc... A je mi jasné, že kreslení se jen tak nevzdám. Zase jsem se naučila něco nového. Zase jsem trochu pokročila, byť ne o tolik moc... Pořád je se co učit. A jako samouk mám před sebou ještě dlouhou cestu...
Nekreslím dokonale a skvěle. Nestuduji ani uměleckou školu, jenom mě to prostě baví (:

Na fotce níž, je "studie" oka labradorského retrívra. Původně jsem chtěla kreslit celého a tužkou, ale pak jsem přesedlala na pastelky, se kterými nekreslím zase tak často a vyhrála jsem si jen s okem. Barvu těch chlupů asi moc neřešte. Neměla jsem potřebné odstíny hnědé a tak jsem improvizovala s tím, co jsem měla po ruce. Nešlo to moc dobře a proto to taky vypadá tak, jak to vypadá 3:)

o nic, tak třeba příště to bude lepší (:


- po kliknutí na obrázek, se vám rozbalí větší verze v novém okně-

Jak se Aynarra řeči Mordoru učila

22. srpna 2014 v 14:46 | Aynarra Tulrgar
No dobře, než mě sepsujete za to, že jsem vlastně nepsala řečí Mordoru, musím Vám sdělit jednu velice důležitou a podstatnou informaci (bez níž by váš život už nikdy nebyl jako dřív). Takže, moji milí, ano, já vím, že to není řeč Mordoru. Napsala jsem to jen proto, že třeba můj kamarád na facebooku si to myslel a taky to v nadpise vypadá líp než kdybych napsala, že se učím Tengwar. Protože, když se řekne Mordor, většina těch co čtou, si to hned spojí s Pánem prstenů nebo s Tolkienem. Kdežto, kdybych napsala jenom Tengwar (jak se tento smyšlený jazyk mimochodem nazývá), nikomu by to asi nic neřeklo. Nebo jen pár zasvěceným. Takže tak.


Druhý bod, který bychom mohli společně rozebrat ještě předtím, než napíšu něco víc je onen fakt, že jsem to poměrně jednoduše zařadila do kategorie něco nakresleného i přesto, že se vlastně o kreslení moc nejedná.
je to spíše kaligrafie.
 
 

Reklama