Cesta do Iraelmu

Cesta do Iraelmu - 1. kapitola

6. září 2014 v 20:55 | Aynarra Tulrgar


Podzimní slunce svítilo a zdůrazňovalo tak obarvené stromy. Mlhový opar, který se vytvořil nad krajinou před malou chvílí, se již pomalu vytrácel. Prostě se vypařil. Ale ne všechen a taky ne všude.

Když se dnes ráno Naky probudila v provizorním přístřešku, při pohledu na oblohu si uvědomila, že je už dost pozdě. Slunce bylo vysoko. Rychle sbalila všechno potřebné a vydala se na další cestu.

Asi po hodině chůze, se dostala do krajiny, jakou předtím ještě nikdy neviděla. Byla něčím zvláštní. Je jako z pohádky, napadlo dívku, jakmile ji spatřila. Kdyby tam nestála a nedýchala ten čerstvý vzduch, řekla by, že se dívá na obraz od výborného malíře. Ještě chvíli se dívala na krásnou, podzimem zbarvenou krajinu, ale nakonec se přece jen musela vydat na další dlouhou cestu. Šla přes louku po nažloutlé trávě. Když v tu, si po chvíli všimla, že tráva se změnila v jakousi vyšlapanou cestičku. Šla stále dál a dál, po cestičce, která ji dovedla až k menšímu kopci. Stála tam stará, dřevěná cedule zcela pokryta zeleným mechem. Pomalu chátrala, jak tam stála venku v zimě, v dešti a jen Bůh ví jak dlouho. Dívka strhla kus zeleného mechu, z pod kterého vyběhlo pár broučků a objevila tak pod ním něco vyrytého. Rukou přejela po rytině a nakonec ztrhala i ten zbytek mechu, který ještě zbýval. S očekáváním o krok odstoupila.

Nápis na ceduli udával nápis Au-tore. Zvláštní, pomyslela si. Nevěděla, co na ceduli najde, ale trochu doufala, že na ni bude údaj o nejbližší vesnici. Netušila ani, co vlastně Au-tore znamená a tak si tedy sedla do trávy, kousek od cedule, a chvíli na ní spočinula. Rozhlížela se po okolí a pravou rukou si clonila oči před sluncem, které ji tak urputně svítilo do očí. Z tašky vytáhla mističku s lesním ovocem, které nasbírala v lese předešlého dne a nabrala si do hrsti. Když pojedla, znovu mističku zabezpečila látkou, převázala provázkem a vložila ji do tašky. Hlavou ji projelo ukrutné varování o tom, že pokud co nejdříve nenajde nějakou vesnici, bude zle. Lesní plody a ani jiné ovoce tady nebudou věčně.
 
 

Reklama