Korrestan Hämäläinen

17. dubna 2017 v 13:27 | Aynarra Tulrgar |  Ostatní postavy
Rozhodla jsem se, že zde budu publikovat i své vymyšlené posavy a nejen k povídkám. Asi to zní složitě, ale opak je pravdou. Jak bych to tedy měla vysvětlit? Dříve jsem dost hrála textové RPG hry, což je mimochodem skvělá věc, jak se zlepšit v psaní a to obnáší i fakt, že si každý hráč musí zalžit svou postavu. Vymyslet jí jméno, věk, datum narození atd... ale musí ji také popsat vzhledově, tak i charakterově. Vymýšlení minulosti už je nohdy třešnička na drotu, ale ta dá vždy nejvíce zabrat. Fajn, a jelikož se v poslední době (tak 2 roky zpátky) s rpg hrami roztrhl pytel a až do teď je jich spoustu, mám také spoustu (no dobře, ne zase tak hodně) postav, které jsem sepsala. A i když už za ně třeba nehraju, jejich profily mám uložené stále. Někdy mě totiž inspirují k psaní, ale to je jiná.

Rozhodla jsem se totiž, že bych zde chtěla mít i profily postav (až je napíšu) k povídkám. Takže, jak poznáte, že se jedná o povídkou postavu nebo o postavu momentálně "volně" žijící v mém malém pohádkovém vesmíru? Volné postavy budou publikovány do rubriky Postavy-ostatní. Proč? Protože je tady prostě chci mít. Strávila jsem nad nimi docela dost času, k některým jsem si vytvořila uritý vztah po dobu hry a ráda vzpomínám na to, co jsem odehrála.

Jméno: Korrestan Hämäläinen

Datum narození: 16.1 1987

Znameni: Kozoroh

Národnost: Finská

Vzhled postavy: Korrestan má typickou vysokou, 180 cm vypracovanou, sportovní postavu, která jemu osobně naprosto vyhovuje. Jeho kulatý obličej lemují krátké, lehce vlnící se vlasy. Na první pohled, vypadá jako pravý Fin. Zdání však klame. Jeho původní barva je světle hnědá, ale on, jako správný Fin, chtěl jít se svými vrstevníky kteří mají to štěstí a jeho oblíbenou barvu vlasů vlastní. Proto se barví. Má husté tmavé obočí, i přesto, že jeho vlasy jsou světle hnědé. Jeho oči jsou relativně velké a hluboko zasazené. O svých očích často tvrdí, že jsou to dvě šedomodrá jezera. Velmi často slýchá, že se v nich lidé topí, jen co do nich pohlédnou. Když se dobře podíváte, zjistíte, že má celkem velký nos , úzké, ploché rty a na bradě se mu sem tam ukáže strniště, o které se moc nestará. Upřímně, holí se jen, když je to potřeba.

Povaha postavy: Na první pohled usměvavý a přátelský. Určitě si myslíte, že ho nedokáže nic rozrušit, ale mýlíte se. Je to cholerik tělem i duší. Usměvavá tvářička je jen záminka aby snad nevylekal náhodné kolemjdoucí. Jeho přátelé si již zvykli a ví, jak se s ním můžou bavit, či jak naopak nesmí. Dokáže ho vytočit i maličkost. Další jeho velmi negativní vlastností je to, že ráno před zrcadlem dokáže strávit mnohem více času, než jakákoliv nafintěná slečna. Bohužel pro něj, je to narcis a na jeho vzhledu mu záleží. Strniště na bradě bere jako životní styl. Má rád alkohol. Bohužel pro něj, je v Londýně opravdu kvalitní Finské vodky, opravdu málo proto se musel naučit pít whiskey. Rád se baví v klubech až dlouho do noci. Má rád ženy a je to sukničkář. Není to žádný andílek a to on moc dobře ví.

Historie postavy: Pochází ze země tisíců jezer. Narodil se v hlavním městě Finska, Helsinkách, kde prožil poměrně krušných 5 let svého života. Narodil se jako nemanželský syn Rittě a Kailovi. Jeho matka zjistila, že je v jiném stavu až když byl Kail mimo Finsko. Odjel za "prací", ale nikdo do teď pořádně neví, kde se nachází. Na narozeniny mu vždy přišel od otce balíček s dárkem, nějakými drobnými, přáním a dlouhým dopisem. Korrestan ani jeho matka však nikdy neodepsali. Kail jim nikdy nedal adresu. Korrestan ve svém životě udělal spoustu chyb. Tou první podle něj je, že se vůbec narodil. Jeho dětství nebylo lehké a výchova už vůbec ne. Po 5 letech svého života se musel se svou matkou odstěhovat, díky menší finanční krizi, ale hlavně tomu, že se jeho matka konečně smířila s faktem, že Kail se nikdy nevrátí. V Turku strávil dalších 10 let. Vystudoval základní školu a když se rozhodoval kam dál, vybral si hereckou školu v Londýně. Upřímně, nedoufal že by ho vzali, ale jel zkusit přijímací řízení. Když mu přišel dopis s přihláškou, na nic nečekal. Jakmile mu skončila škola, sbalil si své věci a odjel do Londýna. Po vystudování ho přijali na konzervatoř, kterou bohužel nedokončil a nyní se živý jako pouliční herec. Touto profesí se živý již 3 rokem a je spokojený.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama