Duben 2017

Tichý pozorovatel

25. dubna 2017 v 11:25 | Aynarra Tulrgar |  Krátké příběhy

Ze série: Krátké povídky z podsvětí

Stála jsem tam v té polotmavé ulici, pod sluncem zapadající oblohou a třásla se zimou. Počasí bylo proměnlivé tak, jak to v Anglii bývá po celý rok. Od předchozího deště bylo všechno mokré. Cesta na níž jsem stála, zeď o kterou jsem se opírala i já samotná jsem byla na kost promočená. Z dlouhých, černých vlasů mi ještě teď kapaly kapky dešťové vody.

Přimíchala jsem se do hloučku postávajících prostitutek, protože jsem měla jistotu, že těch si ani nevšimne. Kdybych chtěla, mohla bych svůj obličej pozměnit, ale jak jsem předpokládala, když procházel, nezavadil o ně ani pohledem. Hlupák!
Táhlo ho to za odměnou a pocitu moci. Hlavu už měl v oblacích při představách, jak plení londýnské metro, ale to hlavní mu krok po krůčku ucházelo. Realita.

A to si na začátku vedl tak dobře. Frankův nejlepší svěřenec, který to mohl dotáhnout hodně daleko.

Bylo nebylo; projekt - komentářová povídka

24. dubna 2017 v 10:14 | Aynarra Tulrgar


Je to již dlouhá doba, co jsem chtěla udělat něco takového avšak zatím jsem k tomu nenašla odvahu. Je na čase s tím už něco udělat a začít si plnit úkoly na to-do listu tak, aby to tady znovu oživlo. Aspoň trošku. Jsem tady proto dnes s článkem, který by snad mohl nakopnout do psaní nejenom mne, ale i Vás, co máte také psací blok.

Oč se tedy jedná?
Ráda bych tady v tomto článku udržovala komentářovou povídku se svými čtenáři i náhodnými kolemjdoucími. Povídka by se měla týkat fantasy světa, ale postavy, zápletky a další věci jsou jen a jen na vaší fantasii.
Bude to chtít pár pravidel, aby jsme se v tom brzy neutopili.

Hejno ptáků

17. dubna 2017 v 16:51 | Aynarra Tulrgar |  Krátké příběhy

Ze série: Krátké povídky z podsvětí

Procházel jsem se tmavou uličkou a hledal Franka, mého šéfa. Místo toho jsem však viděl jenom bezdomovce válející se u popelnic, z nichž někteří leželi přikrytí novinami a jiní zase starými kartony. O kousek dál zase postávaly dívky snažící se vydělat peníze pro své pasáky, pomocí svého těla a taky bandu opilců, ohřívající se u staré popelnice, ze které sálaly oranžovo červené plameny a tak důvěrně známý pocit tepla. To jediné jim stačilo ke štěstí. Po Frankovi však nebylo ani vidu ani slechu. Žádná stopa. Nic.

Ještě chvíli jsem pokračoval v cestě, ale něco, nějaká má skrytá intuice se mě snažila přesvědčit, abych se otočil na patě a vrátil se tam, odkud jsem přišel. Ale Frankova nabídka o tom, že budu vůdcem vlastního londýnského podsvětí zněla tak lákavě a neodolatelně. Stačilo jenom splnit jednu věc: najít Franka a omluvit se. Za všechny špatné přešlapy, které jsem učinil v minulosti.

Korrestan Hämäläinen

17. dubna 2017 v 13:27 | Aynarra Tulrgar |  Ostatní postavy
Rozhodla jsem se, že zde budu publikovat i své vymyšlené posavy a nejen k povídkám. Asi to zní složitě, ale opak je pravdou. Jak bych to tedy měla vysvětlit? Dříve jsem dost hrála textové RPG hry, což je mimochodem skvělá věc, jak se zlepšit v psaní a to obnáší i fakt, že si každý hráč musí zalžit svou postavu. Vymyslet jí jméno, věk, datum narození atd... ale musí ji také popsat vzhledově, tak i charakterově. Vymýšlení minulosti už je nohdy třešnička na drotu, ale ta dá vždy nejvíce zabrat. Fajn, a jelikož se v poslední době (tak 2 roky zpátky) s rpg hrami roztrhl pytel a až do teď je jich spoustu, mám také spoustu (no dobře, ne zase tak hodně) postav, které jsem sepsala. A i když už za ně třeba nehraju, jejich profily mám uložené stále. Někdy mě totiž inspirují k psaní, ale to je jiná.

Rozhodla jsem se totiž, že bych zde chtěla mít i profily postav (až je napíšu) k povídkám. Takže, jak poznáte, že se jedná o povídkou postavu nebo o postavu momentálně "volně" žijící v mém malém pohádkovém vesmíru? Volné postavy budou publikovány do rubriky Postavy-ostatní. Proč? Protože je tady prostě chci mít. Strávila jsem nad nimi docela dost času, k některým jsem si vytvořila uritý vztah po dobu hry a ráda vzpomínám na to, co jsem odehrála.