Únor 2017

Rebecca

28. února 2017 v 12:16 | Aynarra Tulrgar
Název povídky: Rebecca
Žánr: Urban fantasy
Začátek: prosinec 2016
Stav: rozepsaná

Anotace: Můj život nebyl nikdy magický. Magickým ho dělaly malé drobnosti a radosti každodenního života. Nikdy však ale nebyl magickým v pravém slova smyslu. Vždycky jsem žila jako normální smrtelník. Chodila na přednášky na vysokou, chodila do práce, užívala si života a myslela jsem, že to tak bude do konce mého života. Jenže pak se to všechno změnilo.

Jednou v pátek.
Pátek 13.

Čas posunout se dál

26. února 2017 v 16:35 | Aynarra Tulrgar |  Deníčkové zápisy rádoby spisovatelky
Dlouho, velice dlouho se zde nic neobjevilo a ani tento článek nebude o tom, co jsem napsala. Ale více informační. Dlouho jsem měla literárně psací blok a možná jej ještě stále mám, ale něco mě stále nahlodává k tomu, abych znovu začala psát. Nemám teď sice v hlavě žádný nový příběh a nápad, ale příběhů jsem v letech dřívějších rozepsala několik a ani jeden jsem nedokončila.

Rozhodla jsem se proto tedy s dopisování a editací. Mého nejnovějšího (a přesto již dva roky starého) projektu. Literárním dílem se to dá nazývat stěží, avšak je to to nejdelší co jsem napsala. Vím, že to má své mouchy a potřebuji upravit jisté části a posunout postavy v příběhu dále, aby se i děj mohl posunout. Jenže kdykoliv se na to vrhnu, něco mi říká, že to je a bude běh na dlouhou trať.

Stejně tak jako je běh na dlouhou trať i má existence na internetu v podobě Aynarry. Je to zvláštní, ale v dubnu to bude již 6 let, co se za tímto pseudonymem schovávám. Je na něm něco kouzelného. Pomáhá mi tvořit. Je to velká část mě v umělecké podobě.
Obdobně jako Irith, který je tady sic o něco méně, ale taky docela dlouho. Zanedbávám jej. Píšu jen když se mi chce a mám na něj náladu, ale i přesto je tu pořád.

Musím se přiznat, že jsem nahlédla do starých, archivních článků i do těch rozepsaných a nikdy nepublikovaných. Maličko mě to nakoplo k tomu, zase to zkusit. I když mám pocit, že jsem z toho určitě už zase vypadla. Že moje slovní zásoba není nic moc a slova, věty i souvětí budou moc divné. Přesto všechno začnu něčím jednodušším. Chtěla bych zase začít psát drabble nebo krátké povídky ně nějaké téma či slova. Prostě něco. Nějak se začít musí.

Aynarra