Srpen 2014

Jak se Aynarra řeči Mordoru učila

22. srpna 2014 v 14:46 | Aynarra Tulrgar |  Něco kresleného
No dobře, než mě sepsujete za to, že jsem vlastně nepsala řečí Mordoru, musím Vám sdělit jednu velice důležitou a podstatnou informaci (bez níž by váš život už nikdy nebyl jako dřív). Takže, moji milí, ano, já vím, že to není řeč Mordoru. Napsala jsem to jen proto, že třeba můj kamarád na facebooku si to myslel a taky to v nadpise vypadá líp než kdybych napsala, že se učím Tengwar. Protože, když se řekne Mordor, většina těch co čtou, si to hned spojí s Pánem prstenů nebo s Tolkienem. Kdežto, kdybych napsala jenom Tengwar (jak se tento smyšlený jazyk mimochodem nazývá), nikomu by to asi nic neřeklo. Nebo jen pár zasvěceným. Takže tak.


Druhý bod, který bychom mohli společně rozebrat ještě předtím, než napíšu něco víc je onen fakt, že jsem to poměrně jednoduše zařadila do kategorie něco nakresleného i přesto, že se vlastně o kreslení moc nejedná.
je to spíše kaligrafie.

Ona je vlk - 5. kapitola

21. srpna 2014 v 17:49 | Aynarra Tulrgar |  Ona je vlk

První, co Nicolas spatřil, když šel ruku v ruce se svou ženou, byl jeho syn stojící u samoobslužného stolu s alkoholem, jak se na něj kření a pozvedává sklenku s aperitivem.
"Ahoj, tati."
"Alexandře?" s nadzvednutým obočím pomalu došel až ke stolu s alkoholem. "Myslím, že ses vůbec nezměnil," kývne hlavou k alkoholu, "jak dlouho už jsi tady?"
"Taky tě rád vidím," odpoví mu na oplátku sarkastickým tónem. "Proč na mně tak oba dva civíte?" nakloní hlavu na stranu. "Přece jste mi poslali pozvánku na tvou výstavu. Vzpomínáte?" otočí se k matce a následně k otci, jako by snad čekal, že mu přikývnou. "Tak, či tak, přijel jsem se podívat i na Isabellu s Coleen."

Kontakt

11. srpna 2014 v 10:38 | Aynarra TulrgarProjekty

11. srpna 2014 v 10:19 | Aynarra Tulrgar

Bannerek ukraden Eloran

Sni svůj sen

10. srpna 2014 v 21:48 | Aynarra Tulrgar
Název povídky: Sni svůj sen
Žánr: Sci-fi/Fantasy
Začátek psaní: prosinec 2011
Korekce, opravy, přepisování: těžce silný přepis; září 2014 - chystá se -
Stav: Rozepsaná
Konec: v nedohlednu

Anotace: Iaenovi se začali zdát nehezké a prapodivné sny, které vypadají až moc reálně na to, aby to byla skutečnost. Přesto všechno, se mu však zdá, že něco není v pořádku. Něco je jinak než by být mělo, ale Iaen neví co. Musí na to přijít a to rychle. Svádí totiž boj s časem.

- zatím neaktualizovaná verze - kapitoly potřebují překopat -

Seznam postav:

Cesta do Iraelmu

10. srpna 2014 v 21:40 | Aynarra Tulrgar
Název: Cesta do Iraelmu
Žánr: Fantasy s nádechem středověku
Začátek psaní: asi zima 2010
Korekce, opravy, přepisování: duben 2012, těžce silný přepis; srpen 2014 - chystá se -
Stav: Rozepsaná
Konec: v nedohlednu

Anotace: Příběh o dívce, která přišla o rodiče, odehrávající se ve středověku. Naky při útěku ze své rodné vesnice narazí na nový svět, pro lidské oko neviditelný. Příběh o lásce, důvěře, souhře, vzplanutí. Ale taky boji, odhodlání a pomstě. Jak to tedy nakonec dopadne?

Kapitoly: 1. KAPITOLA


Seznam postav:

Ona je vlk

10. srpna 2014 v 21:32 | Aynarra Tulrgar
Název povídky: Ona je vlk
Žánr: Fantasy
Začátek psaní: duben 2012
Korekce, opravy, přepisování: těžce silný přepis; srpen 2014 - chystá se -
Stav: rozepsaná,

Anotace: Isabelle je druhým dítětem ze tří, rodiny Hall. Bydlí v pohledném městečku Milacy v Minesotě, v na první pohled normální rodině. Nikdy se neměla špatně, naopak, vždy dostala to, co chtěla. jenže je pořád s něčím nespokojená. Ve svých snech vidí modré psí oči, ale nevěnuje tomu pozornost. Co na tom, že se každý den probouzí zadýchaná a už půl roku se jí zdá ten samý sen? Stane se sen její noční můrou?

- zatím neaktualizovaná verze - kapitoly potřebují překopat -

Seznam postav:

Arlyla

10. srpna 2014 v 21:18 | Aynarra Tulrgar
Název povídky: Arlyla
Žánr: Fantasy s nádechem Středověku
Začátek psaní: (po dohledání) prosinec 2012
Korekce, opravy, přepisování: těžce silný přepis; srpen 2014 - chystá se -
Stav: rozepsaná, píše se, upravuje se
Konec: v nedohlednu

Anotace: bude doplněno


Seznam postav:

Profil

10. srpna 2014 v 19:38 | Aynarra Tulrgar
Jsem snílek, tvrdohlavý a nerozhodný lev, který se rád utápí ve světě fantasy. Můj život se mi kompletně změnil ve chvíli, kdy jsem okusila první knihu. Stala jsem se nevyléčitelným knihomolem, který trpí nemocí zvanou Knihofílie a proto hltá jednu knihu za druhou. Bohužel se tato nemoc rozšířila o zákeřný virus, nazývaný Pisatelský a byla jenom otázka času, kdy se projeví i u mě. Nicméně, Knihofílie převládá na psatelským virem, tudiž zde nepublikuj tak často jak bych chtěla...

Jinak jsem ale normální (snad) i když často slýchávám, že jsem divná. Přátelé o mně tvrdí, že jsem pesimista, ale já tvrdím, že jsem realista. Jsem introvert, ale no a co? O:)

Nadevšechno miluji zvířata a svou psí smečku, čítající tři štěkající jedince a jednu alfa kočku, která si myslí, že je pes. Ve volných chvílích se věnuji jejich výcviku, běhám agility a v neposlední řadě se také pokouším o fotografii a kreslím.

Tak zase po měsíci

1. srpna 2014 v 15:24 | Aynarra Tulrgar |  Deníčkové zápisy rádoby spisovatelky

Zdravíčko, jenom jsem vám chtěla říct, že jsem ještě neumřela a ani nesekla s psaním, jak pravděpodobně někteří stále očekávají a moc by se radovali, kdybych už opravdu nikdy nic nenapsala. Ano, vím, že v psaní nejsem nejlepší. Jsou tady jiní, mnohem talentovanější lidi, kteří se psaní věnují dlouho a pravidelně, ale i tak si myslím, že je to hlavně o té chuti.
Nu a já píšu, když mám chuť.
Takže….
Jak může vidět na fotce níž, jsou to všechny zde publikované příběhy, které jsem se rozhodla překopat. Upravit a pokračovat v nich. Nějak se nakopnout musím a tohle mi přišlo jako fajn způsob. Vzít si povídky někam ven s tužkou a zvýrazňovači a přeškrtat nebo dopsat pár slov nebo dokonce vět...
Ke své velké smůle u nás včera pršelo a tak jsem se rozhodla tak konat dnes. Jen je hrozné vedro a na balkoně se to nedá vydržet.... Musím si najít chladné místo, kde bych mohla v klidu opravovat a psát.
Mimochodem, včera za vlast padlo poměrně dost papírů. Ona je vlk a Sni svůj sen mají každá po 5 kapitolách (OJV ale ještě není publikovaná) a na papírech je to znát... Mám taky rozpracováno ještě něco a povídku, kterou mám v šuplíku celkem dlouho. S tou bych taky ráda nějak pohnula.
Nevím, kdy se tady objeví nějaké nové kapitoly nebo nějaké z těch upravený, protože příští týden se maluje a to pravděpodobně nebudu mít čas na psaní vůbec žádný...

Jednou za čas se vám ale ozvu. Nebojte. Já jen, že si ještě užívám prázdnin, dokud to jde. V září budu pravděpodobně opět aktivnější.