Prosinec 2013

Z deníku středoškolačky - drabble

1. prosince 2013 v 21:31 | Aynarra Tulrgar |  Krátké příběhy
Už dlouho se tady nic neobjevilo. Hodlám to změnit. Plánuji další kapitolu snad k SSS nebo Aryle, ale zatím jsem nezačala. Taky bych se ráda dokopala k prvnímu dni 30 day writing challenge. Už mám dokonce i námět, stačí to už jenom zpracovat. Dneska ale přicházím s jedním drabble, které jsem před chvílí splácala. Nevím co si o tom myslet. Slova mi zadal generátor z pište povídky.

Možná mě tento kousek inspiruje k něčemu většímu než je jenom tohle drabble. Třeba se jednoho dne odhodlám a začnu psát něco jako ze života středoškolačky nebo tak nějak. Protože takhle na mě tenhle výplod působí. A ne, není to fantasy, což je škoda. Na druhou stranu mě to bavilo a pozapomněla jsem na starosti jako je právě škola....


Zadaná slova: |dovézt, tlumočit, věřit, vůči, sympatizovat| 100 slov

"Nejsem vůči vám zaujatá," pronesla ke mně profesorka angličtiny, "ale také s vámi nemůžu sympatizovat, slečno Andersenová, to jistě dobře víte." Dodala a já měla pocit, že jsem konverzaci o překladu a tlumočení neměla vůbec začínat.
"Ale…" nedořekla jsem. Nemělo cenu se s ní hádat. Samozřejmě, že jsem měla pravdu, když jsem na přednášce zmínila, že kdyby na kurzy španělštiny dovezli rodilé mluvčí, šel by nám všem v ročníku ten jazyk zvládnout mnohem lépe. Pro profesorku je to ale zdá se, uzavřené téma a tak mi nezbývá než věřit, že příští rok zasáhne vyšší moc a já odmaturuji ze španělštiny.