Není postava jako postava

7. listopadu 2013 v 17:30 | Aynarra Tulrgar |  Oznamy
Rozhodla jsem se, že zde budu publikovat i své vymyšlené postavy a to nejen k povídkám. Asi to zní složitě, ale opak je pravdou. Jak bych to tedy měla vysvětlit? Dříve jsem dost hrála textové RPG hry (a taky jsem měla možnost jich pár vést a tvořit), což je mimochodem skvělá věc, jak se zlepšit v psaní. Jenže to obnáší i fakt, že si každý hráč musí založit svou originální postavu. Žádné kopírování již vytvořených postav, či postav z knih. Žádné kopírování jmen z knih, takže žádny Harry Potter nebo Gandalf.

Musíte jí vymyslet jméno, věk, datum narození atd... Ale musíte ji také popsat jak vzhledově, tak i charakterově. Vymýšlení minulosti už je mnohdy třešnička na dortu. Jenom dá vždy nejvíc zabrat.
A jelikož se v poslední době (tak 2 roky zpátky) s rpg hrami roztrhl pytel a až do teď je jich spoustu, mám také spoustu (no dobře, ne zase tak hodně) postav, které jsem sepsala. A i když už za ně třeba nehraju, jejich profily mám uložené stále. Někdy mě totiž inspirují k psaní, ale to už je jiná pohádka…

A protože tady chci mít i profily postav (až je napíšu) k povídkám, musela jsem je nějak oddělit. Takže, jak poznáte, že se jedná o povídkovou postavu nebo o postavu momentálně "volně" žijící v mém malém pohádkovém vesmíru? Volné postavy budou publikovány do rubriky Ostatní postavy a ten zbytek bude vždy přidelen k názvu povídky, do které patří. Takže třeba Arlyla-postavy. Proč? Protože je tady prostě chci mít. Strávila jsem nad nimi docela dost času, k některým jsem si vytvořila i určitý vztah (jo, zní to divně, já vím -.-) po dobu hry a ráda vzpomínám na to, co jsem s nimi odehrála.

Nevím proč, ale mnohem lépe se mi hrálo (ano, hrálo, nyní již nejsem tak aktivní, protože na to nemám čas) s mužskými postavami, než s těmi ženskými. První postava byla ženská, ale vyklubala se z ní hrozná Mary Sue. Jo, bylo to i tím, že jsem se učila, jak sepsat postavu, ale taky, jak za ni hrát. No co, každý jsme nějak začínali… A tak, když hra skončila a já přemýšlela, kde hrát a za koho dál, volba padla na mužskou postavu. Nejdříve to nebylo snadné, ale lehce jsem si zvykla a taky to byla větší zábava. Postupně se mé mužské postavy "zdokonalovaly" v tom ohledu, že se stávali více a více zvrhlejší. Vyvíjeli se a mě to prostě sedlo. Možná to zní morbidně, ale byla sranda hrát za notorického alkoholika, který pracuje s londýnským podsvětím a dělá dealera.. A další postavy. Jsou různé a mají různé charaktery, ale jsou to prostě moji miláčkové :D

Tak jo, omlouvám se za výkec, ale přišlo mi hloupé zde publikovat postavy bez jakéhokoliv vysvětlení.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama